Dzień Ziemniaka

Ziemniak Ziemowit zagościł ostatnio w grupie Serduszek i Motylków

Dzieci miały okazję bliżej poznać jednego z bohaterów naszej kuchni – ziemniaka.

Nasza przygoda rozpoczęła się od poznania cyklu wzrostu ziemniaka – od małego kiełka aż po drobną bulwę. Następnie dzieci zmierzyły się z wyzwaniem ważenia ziemniaków. Porównywaliśmy, które z nich są najcięższe, a które najlżejsze. Nie zabrakło również odrobiny ruchu podczas gry w bieg z ziemniakiem. Pod koniec dnia wszyscy delektowali się pysznymi frytkami, a także poznawali inne dania takie jak placki ziemniaczane czy kopytka. Dzieci zobaczyły również, że ziemniaki można nie tylko jeść, ale też robić z nich coś kreatywnego, i właśnie w taki sposób powstały wspaniałe ziemniaczane ludki.

To był dzień pełen radości i wspaniałych smaków, który sprawił, że nasze przedszkolaki pokochały ziemniaki jeszcze bardziej!

Information

Nasz Sympatyczne Przedszkole Kropla Słońca jest instytucją,
która wychowuje dzieci, a nie je gości.

Jest to placówka zapewniająca 12 miesięcy edukacji dzieciom w wieku 0-6 lat.
Naszym celem jest wychowanie powierzonych nam dzieci na ludzi pewnych siebie,
badaczy i uczących się uczyć pokolenia.

Odwiedza nas 108  gości oraz 0 użytkowników.

No Images

Jesteśmy w Social Mediach