AKCJA: Jabłko Cytryna

JABŁKO CZY CYTRYNA?

W dniu 08.10.2024r. nasze przedszkole odwiedzili Funkcjonariusze Policji Powiatowej w Myślenicach, którzy przeprowadzili z dziećmi krótką pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze, zaprezentowali ubiór i akcesoria jakie nosi policjant. Następnie dzieci z grup „Misie” i „Kotki” udały się pod Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sieprawiu, gdzie wspólnie z policjantami przeprowadziły akcję „Jabłko czy cytryna?”.

Głównym celem akcji było zwrócenie uwagi kierującym na ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym oraz używanie pasów bezpieczeństwa.

Dzieci przygotowały kwaśne cytryny i słodkie jabłka oraz emblematy z wierszami przygotowanymi specjalnie na tę okazję. Policjanci wspólnie z dziećmi zatrzymywali pojazdy do kontroli i sprawdzali, czy kierowcy przestrzegają zasad przepisów ruchu drogowego.

Kierowcy, którzy jechali zgodnie z przepisami otrzymywali od dzieci jabłko, natomiast kierowcy, którzy popełnili wykroczenia (przekroczenie dopuszczalnej prędkości, brak zapiętych pasów, jazda z telefonem przy uchu) zostali pouczeni o skutkach prawnych wynikających z przepisów i wyjątkowo, zamiast mandatu dostali od dzieci cytrynę, którą sami obierali i kosztowali jak smakuje. Oj nie było do śmiechu, bo cytryny były kwaśne, tak jak miny niektórych kierowców 😉. Całe szczęście byli też kierowcy, którzy dostawali jabłka 😊.

W akcji „Jabłko czy cytryna?” wspólnie z dziećmi udział wzięli sierż. szt. Mariola Krupa, asp. Krystian Biela. Serdecznie dziękujemy!

Mamy nadzieję, że po dzisiejszym dniu kierowcy będą przestrzegać przepisów ruchu drogowego, bo „kwaśne mandaty” rozdają tylko dzieci!

Opracowała: Iwona Szlachta, Barbara Michalak, Joanna Bazylijska, Sandra Stokłosa

Information

Nasz Sympatyczne Przedszkole Kropla Słońca jest instytucją,
która wychowuje dzieci, a nie je gości.

Jest to placówka zapewniająca 12 miesięcy edukacji dzieciom w wieku 0-6 lat.
Naszym celem jest wychowanie powierzonych nam dzieci na ludzi pewnych siebie,
badaczy i uczących się uczyć pokolenia.

Odwiedza nas 108  gości oraz 0 użytkowników.

No Images

Jesteśmy w Social Mediach