• DIAGNOZA PRZESIEWOWA

Drodzy Rodzice!

Do dnia dzisiejszego przeprowadziłam logopedyczną diagnozę przesiewową dzieci
z czterech grup przedszkolnych: „Rybki”, „Biedronki”, „Kotki” i „Żabki”.
Dzieci u których zaobserwowałam jakiekolwiek trudności, czy nieprawidłowości
w rozwoju mowy zakwalifikowane zostały do dalszej diagnozy, a także do udziału
w zajęciach logopedycznych w przedszkolu.
W październiku odbyły się również indywidualne konsultacje z Rodzicami wybranych dzieci. Na tych spotkaniach ustaliliśmy zasady naszej współpracy, tak aby każde z dzieci otrzymało zarówno w przedszkolu jak i w domu wsparcie i pomoc w ćwiczeniach. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami sprawimy, że dzieci będą lepiej się rozwijały i coraz piękniej mówiły.


Co z najmłodszymi?
Prowadzę również wstępną obserwację dzieci z grup najmłodszych „Smerfy” i „Jeżyki”.
Jest to obserwacja funkcjonowania w grupie, w czasie zabawy i posiłków. Ponieważ są to dzieci najmłodsze, dopiero zaczynające edukację przedszkolną należy jeszcze dać im czas. Kiedy przejdą proces adaptacji w nowym otoczeniu, nabiorą pewności siebie, wtedy dopiero możemy tak naprawdę zacząć badania. Gdyby jednak coś Was niepokoiło, mielibyście jakieś pytania czy wątpliwości zawsze możecie przyjść do gabinetu logopedy. W miarę możliwości postaram się pomóc.


logopeda Agnieszka Biela