• INNOWACJE W PRZEDSZKOLU - CZYTAMY PRZEZ SKYPA

imageimageimage

W tym roku nasze przedszkole kontynuuje, rozpoczętą dwa lata temu współpracę z Przedszkolem w Gorzkowie. Aby uatrakcyjnić dzieciom udział w projekcie „Czytających Przedszkoli”, razem z koleżankami z Gorzkowa, wprowadziłyśmy do naszych przedszkoli innowację, czyli czytanie przez Skypa. Za nami już kilka przeczytanych bajek i opowiadań, a przedszkolaki są zafascynowane. Przede wszystkim tym, że pierwszy raz spotkały się z tym, iż mogą swoich rówieśników zobaczyć na żywo, pomachać do nich, czy coś im zaśpiewać, albo przygotować rysunki odpowiednie do czytanych bajek, które mogą dzieci z przedszkola w Gorzkowie oglądnąć. Dla nas jako nauczycielek to też wielka satysfakcja widząc, iż nasi podopieczni widzą, iż komputer czy laptop można wykorzystać nie tylko do bajek czy gier, ale porozumiewania się z innymi ludźmi. Z początku dla naszych maluchów był to szok, że ktoś do nich macha z laptopa, ale teraz kiedy mamy za sobą już parę spotkań czekają z niecierpliwością i ciekawością co też koledzy i koleżanki dla nich przygotowali lub jaką niespodziankę tym razem my szykujemy dla nich.
Dziękujemy serdecznie za tak miłą i owocną współpracę Pani Wioletcie Kotusińskiej i Renacie Kasperczyk z Przedszkola w Gorzkowie, ale przede wszystkim naszej Pani Dyrektor Elżbiecie Leśniak za zakup projektora, ekranu i założenie w sali przedszkolnej internetu, bez którego całe przedsięwzięcie byłoby niemożliwe.
                                                                                   
Opracowały: Iwona Szlachta
                   Wioleta Baran

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage