• SPOTKANIE Z RATOWNIKAMI ZE STOWARZYSZENIA MALTA SŁUŻBA MEDYCZNA

imageimageimage

To było miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie, w którym wzięły udział dzieci z grupy „Misie” i „Wesołe nutki”. Celem zajęć przygotowanych przez ratowników ze Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie zagrożenia życia. Na samym początku dzieci oglądały stroje, w których ratownicy pracują na co dzień oraz dowiedziały się na czym polega ich praca. Następnie miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku skaleczeń. Przedszkolaki uczyły się jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Ratownicy pokaz czynności udzielania pierwszej pomocy wykonywali na fantomie, natomiast przedszkolaki uczyły się na misiach. W trakcie zajęć nasi wychowankowie obserwowali w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Ponadto przedszkolaki miały możliwość bandażowania kończyn, najpierw swoich misiów, a następnie kończyn kolegów czy własnych. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się „małymi ratownikami”. Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym i że nasi wychowankowie nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku i będą wiedzieli jak mogą pomóc. Dzięki takim zajęciom dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.
Naszym Gościom ze stowarzyszenia Malta służba medyczna serdecznie dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola i tak znakomite podejście do dzieci jakim Państwo obdarzyli naszych podopiecznych. Dziękujemy także Pani Monice Strzebak, dzięki której udało się zorganizować owe spotkanie.
                                                                                                        
Opracowały: Iwona Szlachta
                   Wioleta Baran  


imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage