• PROGRAM AQUAFRESH

 

To już kolejny rok w którym nasze przedszkole bierze udział w realizacji ogólnopolskiego Programu Akademia Aquafresh. Dlaczego właśnie ten program? Jest on niewątpliwie bardzo ciekawy dla dzieci. Różnoroność zadań i form, które proponuje Program wpływa na lepsze zrozumienie przez dzieci zagadnień związanych z higieną osobistą, w tym ze szczególnym naciskiem na mycie zębów.
Program ten stawia sobie za cel zmniejszenie występowania próchnicy u dzieci w Polsce poprzez szeroko prowadzone działania profilaktyczne dla najmłodszych. Akademia Aquafresh została powołana z myślą o ochronie zdrowia dzieci, żeby poprzez działania edukacyjne wytwarzać w nich potrzebę dbania o higienę jamy ustnej, a w konsekwencji zmniejszyć tak poważny problem, jakim jest próchnica.
W ramach realizacji założeń programu, przedszkolaki uczestniczyły w ciekawych zajęciach, przygotowanych przez ekspertów „Akademii Aqafresh”, w których poruszone zostały różne zagadnienia związane z profilaktyką stomatologiczną.
Oczywiście realizacja programu to nie tylko zajęcia teoretyczne. Od początku roku szkolnego przedszkolaki czyściły ząbki po śniadaniu, co czyniły i czynią nadal bardzo chętnie. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się także jak codzienna dieta wpływa na stan zdrowia zębów poprzez zabawę poznały budowę zęba, uczyły się rozróżniać ząb zdrowy od chorego, a także dowiedziały się jak ważne są regularne wizyty u dentysty.
We wszystkich zajęciach, dzieciom towarzyszyli bohaterowie „Akademii Aquafresh” – pastusie Lili, Bili i Milki, a także Barney, który wraz z przedszkolakami dzielne walczył by przegnać „Robaczka Próchniaczka”. Dzieci uczyły się „Pastusiowej piosenki”, rozwiązywały pastusiowe zagadki, labirynty i kolorowały obrazki z pastusiami. Zajęcia uatrakcyjniły filmy edukacyjne „Akademii Aqafresh”. Wszystkie zajęcia kończył quiz z Barneyem, podczas którego w zabawny sposób dzieci utrwalały poznane wiadomości na zajęciach.
Koordynatorzy programu:
Iwona Szlachta, Wioleta Baran


Could not open a directory stream for /home/users/przedszkolesiepraw/public_html/fotki/06_02_2017_akademia_aquafresh/