• PRZYJACIELE PRZEDSZKOLA – OTWARTY FESTYN RODZINNY 2016

imageimageimage

Dnia 21 maja 2016 r. (sobota) w godz. 14:00-18:00 odbył się Otwarty Festyn Rodzinny zorganizowany przez Przedszkole w Sieprawiu.
W programie festynu znalazło się wiele atrakcji. Na dobry początek każdy uczestnik mógł zakupić los i wziąć udział w loterii fantowej, której główną nagrodą była hulajnoga ufundowana przez Państwa Andryków oraz ręcznie wykonana, przez Panią Renatę Wysocką piniata. Następnie wychowankowie przedszkola wykonali koncert dla rodziców pt. „Rozśpiewana majówka z mamą i tatą”. Widownia szalała widząc małych artystów na scenie, a flesze aparatów ciągle błyskały. Na zakończenie koncertu wychowawczynie przedszkola: Wioleta Baran, Agnieszka Suder, Barbara Sanowska i Iwona Szlachta poprowadziły „Zumbę na wesoło”, włączając do zabawy zgromadzoną publiczność. Najpierw powoli i z pewną nieśmiałością włączały się kolejne osoby, ale już przy kolejnej nucie było coraz lepiej, aż w końcu większość widowni szalała z dziećmi świetnie się bawiąc. Kolejną atrakcją i dobrą zabawą była licytacja rzeczy pozyskanych przez lokalnych sponsorów pt. „Wspieramy finansowo przedszkole”. Sieprawianie podeszli do akcji z wielkim sercem, dzięki czemu Panie wychowawczynie przedszkola, które zajmowały się licytacją: Iwona Szlachta i Agnieszka Suder świetnie się bawiły, widząc tak otwartą społeczność wspierającą swoją placówkę. Po licytacji nadszedł czas na pasowanie przedszkolaków na honorowych czytelników. Pani dyrektor Elżbieta Leśniak pasowała każdego przedszkolaka specjalnym ołówkiem, wójt gminy Siepraw – Pan Tadeusz Pitala wręczał ufundowane przez gminę książeczki, a Pani Anna Gniadek z biblioteki publicznej w Sieprawiu i Pani Barbara Góralczyk z biblioteki szkolnej przypinały dzieciom specjalne odznaki honorowego czytelnika. Uwieńczeniem festynu było przedstawienie teatralne pt. „Czerwony Kapturek szuka księcia”. W role postaci wcielili się rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola i zerówki: Panie - Karolina Szczepanek, Agnieszka Filipowska, Ilona Kantor, Ewa Wcisło, Aneta Grochal, Sabina Sołtys, Magdalena Lenczowska, Barbara Filiciak, Anna Strużyńska i Magdalena Paryła, uczennica Wiktoria Smyczek, oraz nauczyciele ZPO w Sieprawiu: Iwona Szlachta, Agnieszka Suder, Wioleta Baran, Barbara Sanowska, Krzysztof Kowalczyk, a także zaprzyjaźnieni nauczyciele: Panie - Ewelina Wyka i Ewelina Ślusarczyk. Oprócz koncertu, bajki, pasowania na czytelnika czy zumby, gościła na festynie Ochotnicza Straż Pożarna z Sieprawia, która zapewniła niezapomniane wrażenia naszym najmłodszym, m.in. pokaz wozu strażackiego i możliwość samodzielnego lania wody wężem strażackim, przymiarka stroju strażaka, zawody oraz specjalny pokaz cięcia samochodu. Bardzo dziękujemy Panom strażakom za tak wspaniale przygotowany i urozmaicony pokaz. Naszym gościem była także dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Sieprawiu – Pani Natalia Postrzech, która zorganizowała dla dzieci różne zabawy i konkursy, za co także serdecznie dziękujemy. Ponadto dzieci miały możliwość zjeżdżania na dmuchanej zjeżdżalni, skakania w dmuchanym zamku oraz jeżdżeniu konno. Niezawodni na naszym Festynie okazali się także rodzice, którzy włączyli się w organizację i pomoc przy tak dużym przedsięwzięciu, obsługując poszczególne stanowiska: grila, popcornu, waty cukrowej, kawiarenki czy loterii, sprzętu nagłaśniającego podczas występów, a także wspomagając przy przewożeniu ławek, stołów i innych potrzebnych rzeczy. W ich kierunku składamy gorące podziękowania za tak duże zaangażowanie i wielką pomoc. Dziękujemy również dyrekcji Pani Elżbiecie Leśniak i Pani Agnieszce Czerneckiej za pomoc w organizacji oraz sponsorom za wsparcie finansowe, ufundowanie nagród na licytację i loterię fantową: Państwu Stanisławowi i Marii Wróblewskim – EURO-SKLEP Wróblewscy Siepraw, Państwu Danucie i Bogumiłowi Bętkowskim, Pani Karolinie Szczepanek, Państwu Iwonie i Andrzejowi Matoga – FIRMA MAAN, Państwu Natalii i Leszkowi Kraus – FIRMA KRAUS, Panu Wojciechowi Stawowemu, Państwu Rozalii i Krzysztofowi Poznańskim – SALON FRYZJERSKI RÓŻA, Państwu Alicji i Romanowi Marek – FIRMA MARKO, Państwu Jadwidze i Rafałowi Zakrzewskim – FIRMA MET-GAL, Państwu Piotrowi i Katarzynie Oskwarek, Pani Magdalenie Burdak, Państwu Annie i Andrzejowi Strużyńskim, Państwu Bożenie i Aleksandrowi Suder, Państwu Anicie i Markowi Pilch, Państwu Kindze i Grzegorzowi Cieleckim – REHA-DUO, Państwu Iwonie i Andrzejowi Andryka, Państwu Katarzynie i Grzegorzowi Żmudzkim, Panu Zbigniewowi Sanowskiemu, Pani Stanisławie Mika, Państwu Sylwi i Arturowi Czerneckim, Państwu Annie i Miłoszowi Kadeja – AMK-SERWIS, Państwu Marii i Markowi Kyrc – ZAKŁAD PRODUKCYJNO-HANDLOWY „MARK”, Państwu Marii i Adamowi Krawczyk – FIRMA CRAWTICO, Pani Zofii Bentkowskiej – FIRMA STORCZYK, Państwu Janinie i Wojciechowi Kowalczyk – FIRMA EXPRESS, Księdzu Prałatowi Piotrowi Kluska, Państwu Agnieszce i Jerzemu Malec – F.H.U.A.MALEC, Pani Bożenie Ożóg – KWIACIARNIA „HIBISKUS”, Państwu Urszuli i Stanisławowi Baran – SKLEP OGÓLNOPRZEMYSŁOWY, Państwu Janinie i Zbigniewowi Sikora – DIAGNOSTYKA POJAZDOWA, Państwu Milenie i Mariuszowi Dyja – FIRMA HANDLOWA, Państwu Renacie i Witowi Wysockim, a także księdzu Romanowi Zapale za wypożyczenie sprzętu technicznego należącego do parafii.
Opracowała: Iwona Szlachta
Agnieszka Suder
Zdjęcia: Zbigniew Sanowski

 

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage