• DZIEŃ MARCHEWKI

imageimageimage

W ramach realizacji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” 26 kwietnia obchodziliśmy Dzień Marchewki, który stał się już tradycją w naszym przedszkolu i dzieci bardzo go lubią. Celem zajęć było zachęcanie dzieci do zdrowego odżywiania oraz spożywania większej ilości warzyw i owoców zamiast słodyczy. Przedszkolaki przyszły w ubraniach w kolorze pomarańczowym więc tego dnia przedszkole wyglądało naprawdę wyjątkowo!
 W tym dniu, królowała oczywiście marchewka. Uczyliśmy się wierszyka związanego z tym zdrowym warzywem. Dzieci przyniosły marchewki, które wykorzystaliśmy do zagadek, zabaw ruchowych i dydaktycznych oraz do degustacji. Dzieci jadły surowe marchewki  i trzeba przyznać, że bardzo im smakowały. Wszyscy świetnie się bawili


Opracowały: Iwona Szlachta, Wioleta Baran

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage