• KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

Could not open a directory stream for /home/users/przedszkolesiepraw/public_html/fotki/2014_kubus/mini/

W dniach od 16-18 czerwca 2014 roku nasze przedszkolaki realizowały kolejne zajęcia w ramach Programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.  

To już ostatnie spotkania z Kubusiem w tym roku szkolnym. Mamy nadzieje, że inicjatywa ta będzie kontynuowana w kolejnym roku, ponieważ zdobyte podczas zajęć informacje są przekazywane w bardzo interesujący sposób i są one niebywałą skarbnicą wiedzy. Tym razem nasze przedszkolaki poznawały odżywcze właściwości warzyw i owoców, dowiedziały się, że należy je spożywać minimum pięć razy dziennie. Degustowały owoce i warzywa oraz rozpoznawały je tylko za pomocą zmysłu smaku. Obchodziliśmy również uroczysty Dzień Marchewki, w którym dzieci przybyły do przedszkola ubrane w stroje w kolorze pomarańczowym. Dzieci uczyły się wprowadzać marchewkę do jadłospisu w różnych formach, w tym w postaci soku. Na zakończenie przedszkolaki uświadamiały sobie korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania.

 

Opracowały: Wioleta Baran, Iwona Szlachta

Could not open a directory stream for /home/users/przedszkolesiepraw/public_html/fotki/2014_kubus/