• WIZYTA GÓRNIKA

Could not open a directory stream for /home/users/przedszkolesiepraw/public_html/fotki/2012_gorniki/mini/

Dnia 07.12.2012r. nasze przedszkole odwiedził górnik pan Wacław Cygan. Dzieci z grupy „Żabki” i „Biedronki” dowiedziały się jakimi narzędziami posługuje się górnik, jak wygląda praca w kopalni, oraz jaka może być niebezpieczna. Zapoznały się z ubiorem górnika, oraz poznały specjalną nazwę czapki z piórami, którą później osobiście, ku wielkiemu zadowoleniu, mogły przymierzyć. Na zakończenie dzieci podziękowały za wizytę i pożegnały się z naszym gościem. Uwieńczeniem dnia było wykonanie przez każde dziecko swojej własnej górniczej czapki.