• POLICJA Z WIZYTĄ W NASZYM PRZEDSZKOLU

[galeria]

Dnia 15 października nasze przedszkole odwiedziła Pani Policjantka przyprowadzając ze sobą przyjaciela dzieci – pluszowego, zielonego smoka.

Wielka maskotka ku radości maluchów witała się z nimi serdecznie i wytrwale, po czym udała się na spoczynek i opuściła salę przedszkolną.

W trakcie wizyty dzieci mogły się dowiedzieć m.in. na czym polega praca policji. Nie zabrakło również prezentacji kajdanek, pistoletu, oraz kamizelki odblaskowej. Policjantka zapoznała dzieci z najważniejszymi zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci przypomniały sobie jak należy podróżować samochodem. Zwrócono również uwagę na zagrożenia wynikające z kontaktu z obcą osobą i nieznanymi zwierzętami. Przypomniano także numery alarmowe i służb interwencyjnych. Na koniec przedszkolaki zostały obdarowane odblaskami, z których bardzo się ucieszyły.

Po wizycie naszego gościa dzieci zostały bogatsze nie tylko w wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa, ale również niezapomniane przeżycia.

Opracowały: Iwona Szlachta, Wioleta Strzebak

[galeria]