• SPOTKANIE Z PANIĄ POLICJANTKĄ

[galeria]

Dnia 01.12.2011 r. w odwiedziny do naszego przedszkola przybyła pani policjantka mł. asp. Gabriela Knapczyk-Kania z Komisariatu Policji w Myślenicach.

Dzieci przyjęły gościa z dużym entuzjazmem i postawą wyrażającą zaciekawienie. Osobowość pani Gabrieli, a także jej ubiór (mundur policyjny) wzbudziły respekt, który jednak nie przeszkadzał w odważnym zadawaniu pytań. Przedszkolaki dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować w samochodzie, i co mówić rodzicom, którzy nie pamiętają o tym po co są pasy. Zdobyły również wiedzę na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu (internet tak, ale tylko pod kontrolą rodziców!), a także miały okazję poznać pracę policjanta.

Zakładanie czapki policyjnej stanowiło główną atrakcję dla dziewczynek. Natomiast oglądanie i „przymierzanie” kajdanków przyczyniło się do szerokiego uśmiechu na twarzach chłopców.

Uwieńczeniem spotkania było wspólne zdjęcie, a także chóralne odśpiewanie piosenki na pożegnanie.

Pani policjantce serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie pogadanki o charakterze edukacyjnym. Liczymy na dalszą współpracę w kolejnych latach.


[galeria]