• GRUPA „MISIE” I MOBILNE PLANETARIUM „ORBITEK”

imageimageimage

W piątek 18.11.2022r. „Misie” uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium „Orbitek”. W nadmuchiwanej kopule, która stanowiła namiastkę kosmosu odbyła się ciekawa projekcja. Czuliśmy się jak w przestrzeni kosmicznej. Wszyscy wspólnie odliczaliśmy start i klaskali, by dodać mocy rakiecie. Wreszcie wybraliśmy się w wyjątkową podróż po Układzie Słonecznym, poznaliśmy księżyc i planety, obejrzeliśmy z bliska gwiazdozbiory oraz nauczyliśmy się rozróżniać znaki zodiaku. Poznaliśmy zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmieniem Słońca i deszczem meteorytów. W jednej chwili przenieśliśmy się w zagadkowy świat kosmosu. Na zakończenie naszej przygody każdy przedszkolak mógł poczuć się jak kosmonauta, co widać na załączonych zdjęciach. Dzieci były zachwycone i doświadczyły niesamowitych kosmicznych przeżyć.

Opracowała: Iwona Szlachta,
Urszula Krzysztofek

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage