• PADA DESZCZ – ZABAWA BADAWCZA „MISIÓW” Z PIANKĄ DO GOLENIA

imageimageimage

W ramach zajęć o jesiennej pogodzie, postanowiliśmy troszkę poeksperymentować i sprawdzić czy uda się nam wywołać deszcz. Gdy do naczynia z wodą została nalana pianka dzieci wpatrywały się jak zaczarowane. Następnie po krótkim pokazie, same spróbowały sił i zaczęły wpuszczać małe niebieskie kropelki, przy użyciu kroplomierza do naczynia. Obserwowały jak przez piankę przenika niebieski barwnik. Zauważyły, z małymi podpowiedziami, dlaczego tak się dzieje. Oprócz obserwacji mamy też inne korzyści: sprawność manualna (chwyt pęsetkowy), koncentracja, współpraca. Były to ciekawe i pełne nowych doświadczeń zajęcia, na których chyba nie poprzestaniemy ?.
Opracowała: Iwona Szlachta
Urszula Krzysztofek


imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage