• EKSPERYMENTY Z MLEKIEM ,,JAGÓDKI"

imageimageimage

POWIEDZ MI, A ZAPOMNĘ,
POKAŻ – A ZAPAMIĘTAM,
POZWÓL MI DZIAŁAĆ, A ZROZUMIEM.
   

 Dzieci od urodzenia są wielkimi odkrywcami, w ten sposób poznają świat. Poprzez zdobywanie kolejnych, nowych doświadczeń nie tylko poszerzają swoją wiedzę ale równocześnie się bawią. Dzieci są bardzo ciekawe świata. Uwielbiają doświadczać nowych rzeczy, a najlepszą nauką jest nauka przez zabawę. Jedną z najbardziej lubianych form aktywności badawczych są eksperymenty. Często podczas obserwacji ich buduje się napięcie, ciekawość które dostarcza dzieciom różnorodnych przeżyć: zadowolenia, satysfakcji, radości z tego, że coś poznało, odkryło, doszło do jakiegoś wniosku. Te pozytywne emocje wynikające z zabaw badawczych i eksperymentów mają ogromny wpływ na prawidłowy rozwój.
W marcu tematem zajęć była krowa oraz rola mleka w życiu człowieka. Połączyliśmy ten temat z ciekawymi eksperymentami oraz tematem zdrowego odżywiania. Przedszkolaki zrozumiały dzięki eksperymentowi ,, Wirus” dlaczego tak ważne jest mycie dłoni. Kolejnym doświadczeniem była tęcza na mleku, powstała z kolorowych cukierków.
W kolejnym dniu dzieci poznawały przetwory z mleka oraz robiły z pomocą nauczycielki bitą śmietanę z owocami. To nie był jeszcze koniec atrakcji w tym tygodniu, w piętek dzieci przyrządziły zdrowy koktajl bez cukru. Większość maluchów nie poprzestała na jednym kubeczku pełnego witamin napoju. :-)

   Opracowała: Dominika Szefer

 

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage