• SUMMER

Choć pogoda nie rozpieszcza to wielkimi krokami zbliża się lato i wakacje, a wraz z nimi więcej czasu na tak lubiane przez nas aktywności. Jazda na rowerze, wspinanie się po górach, pływanie i zabawy na świeżym powietrzu to coś, co niewątpliwie lubią i mali i duzi. My dziś zabierzemy Was na letnią przygodę razem z językiem angielskim.
Na początek posłuchajcie piosenek. Dowiecie się dzięki nim jak powiedzieć w języku angielskim co lubimy robić latem – pływać, biwakować, grać w różne gry, tańczyć, czytać, no i oczywiście jeść lody :)
.

Summer Song for Kids | The Singing Walrus

Summer Song for Kids | Easy Monkey Songs

Dzięki poniższemu filmikowi dowiecie się jak nazwać po angielsku lato, słońce, piasek, plażę, morze, basen , grę w siatkówkę, a nawet przedmioty niezbędne na plaży jak np. klapki, czapeczkę i krem do opalania :). Jeśli chcecie możecie przygotować do niego swoje własne flash karty (lub skorzystać z gotowych flashcards summer) i zabawić się w Wasze ulubione gry :)

Summer Vocabulary ESL

Poniższe wakacyjne karty pracy pomogą Wam utrwalić słownictwo, pobudzić wyobraźnię, rowinąć spostrzegawczość i bystre oko, poćwiczyć umiejętności matematyczne a także usprawnić paluszki przy wyklejaniu np. plasteliną zamku z piasku.
znajdźcie 5 różnic w pozornie dwóch takich samych obrazkach
znajdź różnice

Pokolorujcie według zamieszczonego pod obrazkiem kodu (dla ułatwienia Rodzice mogę pokolorować numerki w legendzie na odpowiedni kolor), aby dowiedzieć się, co się tam ukryło :)

pokoloruj według kodu

Wytnijcie obrazki znajdujące się obok ikonki nożyczek (szklanka, strój kąpielowy, wiaderko z foremkami i lody), pomyślcie gdzie należy je wkleić, aby uzupełnić brakujące rytmy w rzędach powyżej.

uzupełnij rytm

Pokolorujcie morskie zwierzątka znajdujące się w dużej ramce. Policzcie jak dużo jest każdego z nich. Zapiszcie właściwe cyferki z pomocą Rodziców, lub samodzielnie narysujcie odpowiednią liczbę kreseczek w pustych kwadracikach znajdujących sie obok każdego rodzaju zwierzątka.

policz ile jest

Pomóżcie dwóm przedszkolakom znaleźć drogę do ich zamku z piasku.

labirynt

A na koniec wyklejcie kuleczkami z plasteliny swój własny zamek

zamek z piasku

Na koniec jeśli pogoda pozwoli wybierzcie się na świeże powietrze, aby tam pobawić się w Wasze ulubione letnie zabawy :)
Udanej zabawy!
Wasze Panie :)