• BAJKA "KRÓL BUL"

imageimageimage

11 czerwca 2019r. rodzice, nauczyciele, uczniowie oraz osoby zaprzyjaźnione z Przedszkolem „Kropla Słońca” wystawiły już piątą z kolei bajkę pt. „Król Bul”. We wcześniejszych latach począwszy od roku 2015 był: „Czerwony Kapturek”, „Kopciuszek”, „Autobus pełen bajek” oraz „Wilk i Złotowłosa”. Spektakl obejrzały dzieci z całej Gminy Siepraw od przedszkolaków po klasy trzecie. Radości na twarzach najmłodszych (ale i nie tylko dzieci) nie było końca, co dało dużą satysfakcję występującym. Włożyli Oni bowiem dużo serca i starania, aby wszystko zostało „dopięte na ostatni guzik”.

Bajka pt. „Król Bul” odnosi się do profilaktyki jamy ustnej i tutaj dziękujemy Wójtowi Gminy Siepraw – Panu Tadeuszowi Pitali oraz Centrum Medycznemu WiK – Panu Piotrowi Woś, za ufundowanie dla dzieci jednorazowych szczoteczek do zębów.

Poniżej nie mogę nie wymienić tak cudownych ludzi, z którymi mogłam podczas bajki współpracować i mam cichą nadzieję, iż za rok znów podziałamy.

Dziękuję za czas, cierpliwość i cząstkę siebie zostawioną przy realizacji bajki. Jesteście wielcy!

Opracowała: Iwona Szlachta

Aktorzy:

Narrator – Aneta Grochal
Król Bul – Szymon Bałchan
Królowa – Katarzyna Oskwarek
Król Teść – Konrad Sołtys
Królewna – Iwona Szlachta
Kot – Wioleta Baran
Błazen – Maja Zakrzewska
Ochmistrzyni – Joanna Zakrzewska
Kucharz – Paweł Jędo
Czarnoksiężnik/Dentysta – Karolina Szczepanek
Rycerze – Kacper Zakrzewski, Grzegorz Żmudzki
Strażnicy – Bartosz Zaczek, Michał Hycki
Przygrywający strażnikom na werblu – Krzysztof Filipowski
Damy dworu – Katarzyna Filipowska
                   – Elżbieta Matoga
                   – Barbara Sanowska
                   – Katarzyna Grabowska
                   –  Angelika Bujas
                   – Monika Strzebak
                   – Katarzyna Bil
                   – Magdalena Lenczowska
Oprawa muzyczna – Rafał Alicki
Obsługa techniczna – Aleksander Suder
Zdjęcia – Ewa Szymańska
           – Zbigniew Sanowski

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage