• POKAZ MUZYCZNY-SAKSOFON

 

W dniu 28 września 2018 roku odbył się w naszym przedszkolu pierwszy w tym roku szkolnym pokaz muzyczny. Naszym wyjątkowym gościem był Michał Matoga, saksofonista, student rzeszowskiej Akademii Muzycznej na kierunku „Jazz i muzyka rozrywkowa”. Trzeba przyznać, że każdy z naszych muzycznych inspiratorów świetnie przygotowywał swoją prezentacje dla dzieci. I tym razem pokaz był wyjątkowy. „Zbadaliśmy” saksofon z każdej strony- jego wygląd zewnętrzny, wewnętrzny, ciężar, specyfikę gry na nim. Pan Michał przygotował dla dzieci quiz muzyczny. Przedszkolaki odgadywały utwory grane na saksofonie m.in. „Pszczółkę Maję”, „Reksia”, „Hejnał Mariacki”. Jesteśmy bardzo wdzięczni za kolejną szansę „zarażenie się” muzyką i obcowanie
z nią w najlepszy możliwie sposób.

 

Opracowały:
Wioleta Baran, Iwona Szlachta

 

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage